39,99zł
Description
Wskazany do miejscowego, objawowego leczenie bólu i zapalenia tkanek miękkich (w tym w następstwie zwichnięć, skręceń i stłuczeń). Lek wskazany jest do leczenia dorosłych oraz dzieci powyżej 15 lat. Działanie: Substancją czynną leku Ketospray Forte jest ketoprofen z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Ketoprofen hamuje aktywność cyklooksygenazy, w wyniku czego zmniejsza syntezę prostaglandyn PgF2alfa i PgE2. Hamuje migrację leukocytów i zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych. Ketoprofen wiąże się z białkami osocza w około 99%. Wydalany jest głównie przez nerki. Skład: 1 g płynu zawiera substancję czynną 100 mg ketoprofenu oraz substancje pomocnicze: glikol propylenowy, alkohol izopropylowy, lecytyna sojowa, etanol bezwodny, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu wodorotlenek, olejek miętowy, woda oczyszczona. Dawkowanie: Dorośli i dzieci powyżej 15 lat: od 3 do 6 dawek leku rozpylić na okolice objętą dolegliwościami, dwa do trzech razy na dobę, przez okres do 7 dni. Po rozpyleniu, lek należy delikatnie rozetrzeć i pozostawić do wyschnięcia. Maksymalna dawka dobowa leku wynosi 18 dawek z dozownika, co odpowiada 360 mg ketoprofenu. Przeciwwskazania: Ostrożnie stosowac u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek, niewydolnościa układu krążenia oraz zaburzeniami czynnosci wątroby ponieważ istnieje mozliwość wystąpienia ogólnoustrojowych dzialań niepożądanych. Leku nie należy stosowac pod opatrunki okluzyjne, oraz duż epowierzchnie ciała. Pacjenci z astma oskrzelową lub alergią w wywiadzie, mogą stosować lek Ketospray Forte wyłącznie pod ścisła kontrolą lekarza. Leku nie należy stosować na obszary skóry, na ktorych wystepują: zmiany wysiękowe, wyprysk, owrzodzenie lub zakażenia skóry a także naruszanie jej ciagłości oraz na: błony śluzowe. Działania niepożądane: Działania niepożadane po miejscowym zastosowaiu ketoprofenu wystepują niezbyt często lub rzadko. Należą do nich odczyny uczuleniowe: skórne oraz dotyczące dróg oddechowych. Niezbyt często: rumień, świąd, wyprysk. Rzadko: reakcje nadwrażliwości na światło, wyprysk pęcherzowy, pokrzywka Bardzo rzadko: obrzęk naczynioruchowy, zwiększenie przewlekłej niewydolności nerek, reakcje anafilaktyczne. Uwagi: Lek zawiera jako substancje pomocniczą glikol propylenowy, który może powodować podrażnienie skóry.
password reset b2, zestaw do kąpieli dla noworodka, stolik okrągły, wkładka niemowlęca do fotelika, fotelik podstawka isofix, gorący ziemniak, star wars 10, pas wyszczuplajacy na brzuch, fisher price radio, foremki silikonowe do lodów, cytaty motywacyjne, pitbull niebezpieczne kobiety online, google compl
yyyyy